FSC® sertifikası ile bir yıl

By Yılmazipek 05 Haz 2020

Orman sertifikasyonunun orijinal öncüleri olan FSC®, sürdürülebilir orman yönetimi için altın standardı belirlemede 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Türkiye’de tekstil sektöründe FSC® belgesini alan ilk rayon kumaş üreticisi olarak haziran 2019’da başlayan yolculuğumuz haziran 2020’de başarı ile geçirdiğimiz denetimle bir yılı geride bıraktığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha fazla bilgi için www.fsc.org 

KÂĞIT BARDAKLARA VEDA…

By Yılmazipek 16 Kas 2020

Yılmazipek hem çevresel ayak izini azaltabilmek, hem de sosyal boyutta farkındalık yaratmak adına işyerinde kâğıt bardak kullanımını kaldırdı. Pandemi süreciyle gündelik hayatımıza aldığımız ilave hijyen kriterleri doğrultusunda, çalışanlarımıza üzerinde isimleri yazan kişisel bardaklar sağladık. Bu sayede yıllık 1 ton kâğıt bardak kullanımımızı karşılamak üzere kesilen 15 ağacı da kurtarmış olduk.

Yeni Loungewear koleksiyonumuzu gördünüz mü?

By Yılmazipek 27 Kas 2020

PASTEL BY YILMAZİPEK®’in Loungewear koleksiyonunu sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Her zamanki gibi bu koleksiyonumuzda da yüksek kaliteli kumaşlar, kadınsı çizgiler ve zarafet ön plandadır.

Bu koleksiyondaki kumaşlar günlük hayatınızda size rahatlığı ve şıklığı bir araya getirmek için tasarlanmıştır. İpeksi dökümleri ön plana çıkaran Loungewear koleksiyonundaki kumaşlarımız, ev kıyafetleri, yürüyüş takımları ve pijamalarda kullanmak için idealdir.

İpek Böceği Gümüş İhracatçı Ödülü

By Yılmazipek 11 Ara 2020

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından her yıl başarılı ihracatçıları ödüllendirmek adına düzenlenen ‘İpek Böceği İhracat Ödülleri’ bu yıl pandemi nedeni ile Aralık 2020’de sahiplerini buldu.


İpek Böceği İhracat Ödüllerinde tekstil ve hazır giyim alanında faaliyet gösteren firmalara verilen bu ödül Türkiye Ekonomisine, İhracatına ve İstihdamına Olan Katkılarına göre 2019 Yılında Gerçekleştirmiş Olduğumuz İhracat başarısında gümüş ödülü almaya hak kazandık.

Dünya ekonomilerinde ve coğrafyamızda yaşanan zorluklara rağmen bugüne kadar başardıklarımızdan daha fazlasını ortaya koyabilecek bir uyum, inanç ve sinerji ile çalışmaya devam edeceğiz.

14001: 2015 belgesini aldığımıza ilişkin haber

By Yılmazipek 14 Ara 2020

Üretime ve sektöre dönük çok sayıda belgenin sahibi olan YILMAZİPEK, bunların arasına ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini de ekledi. 

Attığı tüm adımlarda müşterilerinin kalite, çevre ve sosyal uygunluk beklentilerine cevap verecek şekilde kendini konumlandıran YILMAZİPEK, dünya markalarının en güvendiği ana tedarikçi olma misyonunu sürdürüyor. ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi ile ürünlerinin, hizmetlerinin ve süreçlerinin anlık ve uzun vadeli çevresel etkilerini yönetmekte kararlı olan YILMAZİPEK, uluslararası sektörde değeri olan özel çevre standartlarını karşıladığı konusunda paydaşlarına sürdürülebilirlik güvencesi veriyor. 

https://tbds.turkak.org.tr/#/cdetail linkinden belge devamlılığımızı sorgulayabilirsiniz. 

Türkiye'nin Yarınlarına Su Kalması İçin Söz Ver!

By Yılmazipek 09 Mar 2021

Suyu “yeni elmas” olarak tanımlayan ve su azaltım çalışmalarına oldukça önem veren Yilmazipek Ailesi "22 Mart Dünya Su Günü" için Su Ayak İzi organizasyonu düzenliyor.


Tüm çalışanlarının Su Ayak İzini hesaplayarak onlara su azaltım yol haritası çıkaran bu  organizasyonda kişiler sözlerini veriyor.

Bu yolculukta bize katılmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak Su Ayak İzini hesaplayabilir, Türkiye’nin yarınlarına su kalması için siz de sözünü verebilirsin.SEN DE SÖZ VERMEK İÇİN TIKLAÇevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Gümüş Ödülü

By Yılmazipek 14 Oca 2022

Yılmazipek Tekstil, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BOSİAD), “Çevreci Üretim, Temiz Gelecek” sloganıyla bu yıl 5.’sini düzenlediği Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması’nda kendi kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Yeşil Fabrika Yolunda İlk Adım Atıldı!

By Yılmazipek 19 Oca 2022

Sürdürülebilir ve çevreye duyarlı %100 yeşil enerji kullanmayı tercih eden YILMAZİPEK, bu enerjiyi belgelendirerek karbon salınımının azalmasına ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunuyor.

Su Tasarrufu Yap, Geleceği Koru!

By Yılmazipek 22 Mar 2022

Aile bütçesinde tasarruf sağlamak, su rezervlerimizi korumak için tüm çalışanlarımıza zeytin çekirdeğinden elde edilmiş karbon salınımı düşük su tasarruf kartuşu hediye ettik.
Kuraklığı önlemek için, su tasarruf kartuşu kullanarak, %66 ‘ya varan su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Doğaya saygılı ve çevreye duyarlı bir dünyanın umuduyla 22 Mart Dünya Su Günü kutlu olsun.

Sera Gazı Envanter Raporumuz Yayınlandı!

By Yılmazipek 04 Nis 2022

Operasyonel kontrol yaklaşımı ile organizasyon sınırları içerisinde doğrudan sera gazı emisyonlarımız ve organizasyonun faaliyetlerinin sonucu olarak önemli dolaylı sera gazı emisyonlarımızı 2019 referans yıl kabul ederek hesapladık.

Kaynak kullanımı olarak IPCC ve DEFRA kullanılmış olup Bilimsel Tabanlı Hedefler Örgütü gerekleri doğrultusunda 5 ve 10 yıllık sera gazı azaltım hedeflerimizi de belirledik.

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması

By Yılmazipek 19 Şub 2024

16-17 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen 274 firmanın katıldığı ve 40.000'den fazla iş arayan veya kariyer gelişimini hedefleyen vatandaşlarımızın ziyaret ettiği, Bursa’da düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam alanında Türkiye’nin en kapsamlı organizasyonunda Yılmazipek İnsan Kaynakları ekibi olarak bizlerde yerimizi aldık, Standımıza gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ediyoruz! Yılmazipek ailesine katılmak için başvuru yapan adaylar ile bir araya gelmek ve istihdam konusundaki çalışmalarımızı paylaşmak bizim için büyük bir mutluluktu

TEXHIBITION ISTANBUL 2024

By Yılmazipek 05 Mar 2024

TEXHIBITION ISTANBUL 2024