Bir Bakışta Yılmazipek

Yılmazipek; gücünü yaratıcılığından, yüksek üretim standardından, deneyimli ilkeli ekibinden, insana, çevreye saygılı, gelecek kuşakların yaşamını daimi kılan sürdürülebilir bütünsel politikalarından, ilhamını ise zengin bir mazisi olan Bursa kumaşçılığının dünyayı giydiren geleneğinden alır.


İnovasyon Geleneği 

Yenilik; düşüncemizin, yaratıcılığımızın ve eşsiz ürünlerimizin kalbidir. 

Yılmazipek’in kilometre taşlarının başında 1945 senesinde ipek kadın çorabı üretimi gelir. 1974 yılında THK için ürettiği paraşüt bezi bir ilktir. 1994 senesinde ise “kara tezgâh” devri kapanarak yeni nesil dokuma teknolojisine geçilir. Sadece yeniliğe değil, sürdürülebilen yeniliğe adanmışlık, 1997’de Bursa’nın ilk ISO 9001 belgeli tekstil firması olma ayrıcalığını getirir. 2010’da PASTEL BY YILMAZİPEK® markasıyla mamul kumaşa başlaması ve devamında 2013’te kendi boyahanesini açmasıyla beraber inovatif süreçler daha da zenginleşir. 2017’de yarattığı yeni fillsens® koleksiyonu dünyadaki en çevreci kumaşlar arasındadır. 2019’da ise, büyük markalar bu çok özel, sürdürülebilir kumaştan ürettikleri kıyafetlerin etiketlerinde kendi markalarıyla beraber fillsens® markasını da yazmaya başlarlar. Aynı yıl FSC® ( License no: FSC-C14988 FSC® li ürünler için irtibata geçiniz) belgesi almaya hak kazanan Yılmazipek, Bursa’da bu kıymetli belgeye sahip ilk kumaş firması olur. 2020’de ise reborn®’un aileye katılmasıyla polyester, poliamit türevli kaynakların geri dönüştürülmesiyle elde edilen kumaşlar, sürdürülebilir inovasyon geleneğinde yerini alır. 


Değerlerimiz 

Yılmazipek, gerek ekonomik büyüme, gerek sürdürülebilirlik, rekabet, ya da çevrecilik, konu ne olursa olsun daima ilkeli olmayı kendine birinci hedef seçmiştir. Teknoloji, organizasyon yapısı ve insan gücü ile değişimlere cevap verme çevikliğini çok önemser. Karşılıklı güvene dayalı, açık erişilebilir bir iletişim tartışılmazıdır. İşbirliği, kalite, saygılı ve adil olmak olmazsa olmaz değerlerimiz arasındadır. 


İş Mükemmelliği 

Yılmazipek’in iş mükemmelliği politikası, her işte mükemmeli hedeflemek, bütün süreçlerde kaliteyi gözetmek, en iyi müşteri deneyimini sağlamak ve çalışan bağlılığını en üst düzeye taşımak olarak tanımlanır. Bu süreç, yetenek yönetimi politikalarının üç temel yetkinliği olan müşteri odaklılığı, sonuç odaklılığı ve takım çalışması ile desteklenir.